Napomena: Zbog prirodnih svojstava lana, boja proizvoda može malo varirati od komada do komada.
Ušuškajte svoje mališane u mekane i lepršave deke litavskog brenda Linen Tales. Bit će izvrstan suputnik na putovanjima ili u hladnijim zimskim večerima.
Dok je punjenje sastavljeno od 100% poliestera, vanjska strana je izrađena od lanenih tekstilnih vlakana (160 g/m²), što osigurava visoku izdržljivost i udobnost. Osim toga, pokrivač će u vaš dom stići već prethodno opran kako bi se zajamčila njegova iznimna mekoća.
Lanena tkanina Linen Tales ima OEKO-TEX® i EUROPEAN FLAX® certifikate.
Uz pravilnu njegu, bit ćete nagrađeni dugim životom. Zato smo za vas napisali,kako to učiniti:
Praonica rublja
Lanene tkanine preporuča se prvi put prati u hladnijoj vodi. Time se pokreće proces mercerizacije koji tkanini daje svilenkasti sjaj i povećava njezinu čvrstoću. Za prvo pranje odvojite laneno rublje od ostalog rublja. Za sljedeće pranje temperatura se može povećati na 40 stupnjeva, za tvrdokornije mrlje možete povećati temperaturu do 60 stupnjeva. Na ovoj temperaturi će glatka lanena vlakna olabaviti i sve mrlje će biti uklonjene.
Ako imate mogućnost birati razinu vode na perilici rublja, odaberite najveću moguću jer su lanena vlakna vrlo upijajuća. Izbjegavajte veliku količinu drugog rublja u perilici, kod lanenog tekstila to dovodi do uvijanja tkanine ili gubitka oblika. Provjerite jesu li ostali predmeti koji se peru zajedno s rubljem iste boje, težine i upute za pranje.
Ručno pranje
Ručno oprano rublje može podnijeti nježno ispiranje, ali tkaninu ne smijete cijediti, uvrtati ili ribati. Ručno pranje je najbolje za odjeću koja nije jako zaprljana ili za labavo tkane tkanine koje bi se mogle oštetiti u perilici rublja.
Deterdženti
Koristite neutralne ili blage deterdžente koji ne sadrže sredstva za izbjeljivanje kao što su klor ili peroksid. Nemojte sipati deterdžent izravno na tkaninu, radije ga dodajte izravno u vodu - dodajte rublje nakon što se posuda za pranje opere napunjen vodom ili dok se deterdžent ne razrijedi u vodi. Provjerite je li sav deterdžent potpuno ispran iz rublja prije sušenja.
Izbjeljivanje
Deterdženti koji sadrže sredstva za izbjeljivanje idealni su za bijelo rublje i ne smiju se koristiti za pranje obojene odjeće, inače može doći do gubitka boje ili drugih oštećenja. Klorni izbjeljivač može oslabiti vlakna i uzrokovati žutilo. Ako tkanine treba izbjeljivati, koristite izbjeljivač na bazi kisika.
Sušenje
Nemojte cijediti prije sušenja, bez obzira na metodu sušenja - u sušilici ili frotirnim ručnicima - provjerite je li vaše rublje malo vlažno prije glačanja. Sušenje bijelog rublja na suncu pomaže u očuvanju izvorne boje tkanina. Sušenje je jedan od najštetnijih procesa u tekstilu jer slabi vlakna koja se skupljaju i stvaraju hrpe. Preosušeno rublje može povratiti svoju prirodnu vlažnost ponovnom apsorpcijom vlage iz zraka.
Peglanje
Izvadite rublje iz sušilice čim proces sušenja završi kako bi rublje ostalo vlažno i smanjila opasnost od uvrtanja. Koristite glačalo na složenom i glatkom rublju ili po potrebi. Lanenu tkaninu glačajte s pogrešne strane glačala. Koristite parno glačalo na toplo/vruće postavke i vodeni tuš ako je potrebno.
Skupljanje
Naša lanena tkanina vrlo je otporna na skupljanje u usporedbi s običnim tkaninama koje se ne mogu prati. Prethodno skupljeni predmeti obično se skupljaju za 3% ili manje. Nemojte sušiti čistu odjeću, posebno u vrućem okruženju, koje će najvjerojatnije uzrokovati proces skupljanja.